Ztělesnění vytrvalosti a mateřského instinktu - kuřata plemene Ukrajinská Ushanka

Mnoho chovatelů zahrnuje ukrajinskou Ushanku jako jedno ze skutečně dobrých vaječných plemen kuřat.

Toto plemeno se vyznačuje vysokou produkcí vajec, dobře vyvinutým rodičovským instinktem a příjemným vzhledem.Tyto vlastnosti se staly důvodem vysoké popularity mezi ruskými a ukrajinskými zemědělci.

Chovatelé bohužel nemohli zjistit přesný původ.Jedno je však jisté - ukrajinská Ushanka patří k plemenům kuřat, která po staletí žijí s ukrajinskými obyvateli.

Může být získáno křížením jiných původních plemen s dováženými slepicemi plemen vajec.

Popis plemene Ukrajinská Ushanka

Kuřata se vyznačují ne příliš velkou hlavou, jejíž čelní kost je zcela jasně viditelná.

Tvář kuřat a ušní lalůčky jsou vymalovány červeně.Na hlavu je umístěn růžový nebo listový hřeben.Ušní uši jsou pokryty silnými „tanky“ a brada je pokryta „vousy“.

Mají špatně vyvinuté červené náušnice .Prakticky nejsou vidět pod hustým peřím „tanků“.Zobák s klapkami do uší je velmi silný, mírně ohnutý.Krk ptáka je středně dlouhý.Postupně se proměnila v širokou a zaoblenou hruď.Zpětzůstává rovný a široký.To vše způsobuje, že kuřecí tělo je mírně podlouhlé a husté.

Narůžovělé nohy ušních chlopní nemají peří a ve vztahu k tělu jsou nízké.Ocas ptáka je velmi dobře vyvinut.U slepic je menší a v kohoutcích se mírně opírá.

Peří v celém těle klapek je husté a husté.Má zpravidla červeno-hnědou nebo černou barvu.Je také možná bílá barva, ale tito jedinci jsou mnohem méně běžní.

Ukrajinská Ushanka se někdy nazývá ruské, malé ruské a jihouské klapky do uší.V Rusku se tento pták nejčastěji nazývá pouhé klapky do uší, a na Ukrajině - ukrajinštině se zaměřením na původ plemene.

Vlastnosti

Mezi nesporné výhody patří jeho mimořádná výdrž.Faktem je, že mohou snadno snášet silné mrazy.

Jejich peří je tak velkolepé a husté, že tělo ptáka nevychladne ani při dlouhých procházkách.To umožňuje zemědělcům držet ukrajinské klapky do uší i v nejchladnějších oblastech Ruska.

Má výrazný mateřský instinkt. Opatrně inkubuje snášky vajeca po vylíhnutí potomstva se stává pečující matkou pro kuřata.Proto zemědělci nemají problémy s reprodukcí.

Také se tyto slepice dokonale přizpůsobí absolutně jakýmkoli podmínkám zajištění.Jsou nenáročný na jídlo, velmi zřídka trpí nachlazením a nevyžadují výstavbu zvláštního domu.Navíc mají toho dostmalý dvůr pro kvalitní procházku.

Bojové rady slepic jsou považovány za jedno z nejsilnějších sportovních plemen.Více informací na našem webu.

Víte, co je podchlazení u ptáků?Pokud ne, jak můžete chránit své oblíbené před tímto onemocněním? Přečtěte si více ...

A na následující adrese se můžete naučit, jak zacházet se zlomeninou u kuřat: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/travmy/travmatizm.html.

Bohužel i toto plemeno kuřat má své nedostatky.Pěstující nosnice dělají první snáškumnohem později než jiná plemena snášející vejce- ve věku 6 měsíců.

Z tohoto důvodu není vhodný pro velké farmy, kde je třeba získat co největší počet kladených vajec v krátké době.Toto plemeno je nejčastěji chováno na jednotlivých farmách na Ukrajině a v Rusku.

Údržba a chov

Ukrajinské klapky do uší jsou naprosto nenáročný ptáci.Cítí se skvěle za jakýchkoli podmínek, proto nevyžadují přísné podmínky zajištění.

Krmivým ptákům by však mělo být stále věnována zvláštní pozornost, protože přežití kuřat během drsné zimy závisí na výživě.

Obvykle se mladí zvířata krmí drceným zrnem a vařeným vejcem .Strava kuřat se postupně mění.K tomu se přidají jemně nakrájené zelené, otruby, kostní moučka, brambory, mrkev a droždí.Když kuřata dosáhnou věku dvou měsíců, mohou ke své obvyklé stravě přidat kukuřici.

Dospělí musí přijímat obilí,brambory, kořenová zelenina, jetel a rybí mouka, nakrájená zelenina, různá zelenina, mleté ​​skořápky a droždí.

Je velmi důležité zvolit tu správnou stravu pro hospodářská zvířata, protože z toho ptáci dostávají všechny potřebné vitamíny a minerály.V tomto případě by nosnice měly vždy přijímat snadno stravitelný protein, aby mohly nést větší počet vajíček.

Je také nezbytné sledovat přítomnost kukuřice ve stravě.Pomáhá předcházet obezitě u ptáků.Obvykle se přidává do všech kombinovaných krmiv pro drůbež.Kromě toho lze do krmiva přidat písek, aby se zlepšilo trávení.

Vlastnosti

Kuřata mohou dosáhnout váhy 2 kg a kohouti - 3 kg.V prvním roce produktivity může každá slepice snášet 160 vajec, ale v budoucnu se počet vajec sníží.

Ptáci nesou malá vejce o hmotnosti pouhých 50 g. Jejich skořápky jsou světlé barvy.Bezpečnost ušních klapek pro dospělé je 89%, kuřata - 86%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

 • Ukrajinské klapky do uší lze zakoupit na území petrohradského federálního státního vojenského podniku „ Gene Pool “, který se nachází ve vesnici Shushary.Všichni ptáci jsou čistokrevní, takže je lze použít k chovu.Můžete si objednat a zjistit přesnou cenu ptáka voláním na +7 (812) 459-76-67 nebo 459-77-01.
 • V moskevském regionuse LPH Simbirevů zabývá prodejem ukrajinských klapek do uší .Nachází se v obci Ivashkovo, okres Shakhovskoy.Náklady na kuřata můžete zjistit na tel. Číslech +7 (967) 072-72-07, +7 (915) 082-92-42.
 • Analogy

  Pokud zemědělec potřebuje zvýšenou produkci vajec, můžete místo ukrajinských klapek na uši začít Leggorn.Toto plemeno se vyznačuje maximální produkcí vajec u všech moderních plemen.Je vhodnější pro velké farmy než pro individuální chov, protože vyžaduje vysoce kvalitní výživu a zvláštní podmínky.

  Ruské bílé slepice jsou také vhodné jako nosnice.Mají nižší hmotnost, ale dokážou nést až 170 vajec ročně.Takoví ptáci nevyžadují zvláštní péči, takže jsou vhodné i pro amatérské chovatele.

  Závěr

  Ukrajinské klapky na uši jsou odolné plemeno kuřat snášející vejce.V prvním roce své produktivity dokážou snášet až 160 vajec.

  Při dobré produkci vajec se toto plemeno vyznačuje dobře vyvinutým mateřským instinktem a velkou tělesnou hmotností.Proto je možné toto plemeno v jednotlivých farmách použít nejen pro vejce, ale také pro maso.